Havkáči alebo Podenco ibicenco pred objektívom

Havkáči alebo Podenco ibicenco pred objektívom

 Veci sa dejú, keď sa akoby náhodou stretne nadšenie, krása, nápaditosť, k tomu tri zaujímavé dámy a Podenco ibicenco.

A tak sa na to poďme pozrieť hneď tromi pohľadmi.

Silvia – fotografka Atelierik

Milujem spájať neznámych ľudí, obliekať ich do kostýmov, rekvizity umiestňovať v priestoroch. Často sa mi stáva, že zadržím dych aby som neprerušila myšlienku a vidím celkom jasne hotový obraz pred sebou. Naposledy, keď moja svadobná fotografia baseta s ružovou kravatou na facebooku dostala like od istej Michaely, zaujal ma jej snímok so psíkom. Vždy som si priala fotografovať elegantných psíkov a čím ich je viac na zábere, tým lepšie. Pre moje potešenie Michaela ich má rovno sedem a má chovnú stanica – La Princesa Rosa de Podi.

Oslovila som ju ohľadom fotenia a dohodli sme si termín na 23.09. S týmto nápadom som prišla za Katkou v kvetinárstve Kvetyprevas a ona ihneď pochopila môj zámer. Michaela je veľmi elegantná dáma, preto na podčiarknutie atmosféry sme ju obliekli do dobových šiat z kostýmového štúdia Elijana, ktoré sadli ako uliate.Bohužiaľ počasie bolo všelijaké a tak sme nakoniec fotili v improvizovanom interiéri. Kontrast chladného skladu, vyzdobených elegantných psíkov, kvetov a šarm majiteľky ma zaujal a povzbudil moju tvorivosť.

Ďakujem vám za krásnu spoluprácu, kultivovanosť, trpezlivosť psíkov a asistentov – Zsoltiho, Momo, Miška…

Katka – kvetinárka Kvety Pre Vás

V kvetinárstve sa človek stretne s mnohými požiadavkami a zákazníci prídu s rôznymi nápadmi. Presne cez takúto bleskovku :“ na rýchlo potrebujem svadobnú kyticu „, sa spojili moje cesty s úžasným človekom a perfektnou umelkyňou Silviou. Od tej doby sme spolu zažili rôzne fotografické situácie plné prekvapení. A keď dobehla so širokým úsmevom na perách s úžasne streleným nápadom fotiť psíkov, hneď som vedela, ako by som to okorenila kvetmi.

A tak sme sa pustili do plánovania, tvorenia a následnej prípravy. Vznikli tak kvetinové obojky, vôdzky a rôzne rekvizity s kvetinovým motívom.

V deň fotenia nám práve počasie neprialo, no neodradilo to naše nadšenie a tak sme v improvizovaných priestoroch (bývalého archívu a budúceho ateliéru) dostali pred objektív 7 nádherných a veľmi elegantných Podenco ibicenco, menej známu rasu aspoň pre mňa a ich nie menej elegantnú a milú chovateľku Mišku . Práca s nimi bola vďaka ich poslušnosti a mierumilovnej povahe pomerne jednoduchá. Ale kedže predsa sú to živé tvory a nie sochy ( aj keď na mnohých záberoch máte pocit, ako by ich vysekal umelec do ušľachtilého mramoru) vzniklo aj veľa veselých a humorných situácii.

A ako by som to zhodnotila celé – atmosféra ako vždy perfektná, zase som sa naučila niečo nové ako o psíkoch tak i o fotení. A čo ma tešilo najviac, že ladiť staré ošarpané s elegantným jemne dobovým a kvetmi je super. Odzrkadľuje sa to aj na fotkách a úsmevoch všetkých okolo.

Ďakujem za možnosť tvoriť a spolupracovať s tak dokonalým tímom ľudí a hlavne Silvinke, za možnosť zavadzať jej v takéto dni a manželovi a deťom za trpezlivosť keď tvorím lebo niekedy je to vtedy som mnou veľmi zlé 😀

Michaela – majiteľka psíkov a chovnej stanice La Princesa Rosa de Podi

Podenco ibicenco alebo slovenský názov – ibizský podenko, je zaradený do skupiny špicov a primitívnych loveckých plemien – lov bez zbrane. Krajina pôvodu Španielsko, kde ho na Baleárske ostrovy priviezli pravdepodobne Féničania. V krajine pôvodu stále aktívne v smečke lovia zajace, u nás je to zakázané. Ibizský podenco je inteligentný, aktívni, bystrý pes tiež je hravý a veselý.

Mená psíkov – malý stencuch Rey, veľký samec Capi, chlpatá Onďa, najčervenejšia Alys, najstaršia Britney, úplne biela je Belicia a tá jedna fľakatá je Amélia.

 Názov mojej chovnej stanice je na počesť mojej druhej sučky Amélie, mala moje prve dva vrhy a založila som chovnú stanicu vďaka nej. 

Už teraz sa teším na ďalší photoshooting v jesennom parku… 

Comments are closed.