Kto a čo sme ….

Kto a čo sme ….

Koncom 70-tych rokov, sa našim rodičom Júliusovi a Márií rodina rozrástla o dvoch členov… Môjho brata Júliusa a mňa, Zsolta. Práve tieto roky 70-te boli pre našu rodinu prelomové a veľmi kľúčové.. Tu, sa začal písať príbeh našej kvetinovej rodiny.

Písal sa rok 1978, začali sme pestovať karafiáty, ktoré sa predávali v Bratislave na trhovisku ( dnes známe pod názvom Miletičová). Od roku 1982 sme sa presunuli do tržnice, na Trnavskom mýte.

Lásku k pestovaniu kvetov, a následnú prácu s nimi sme po našich rodičoch dostali do vienka aj my s Júliusom (familiárne Ďusom). Už od útleho detstva sme boli vedení a zapojení do pomocných prác v pestovaní a neskôr v predaji. Tvrdá práca a úsilie, sa vyplatila,  naučili sme sa milovať kvety, pestovať ich, a starať sa o ne s láskou. Začal sa pre nás kolobeh veľkoobchodu a následne aj maloobchodu Z toho takmer 7 rokov  sme strávili priamo v Holandsku pri nákupe kvetov, a výbere kvality. Tomu vďačíme za skúsenosti, vďaka ktorým vieme prakticky naspamäť možnú dostupnosť kvetov aj v období keď u nás nekvitnú, a či je reálne ich z opačného konca sveta zabezpečiť .

Od Januára 2009 sme spustili e-shop Kvety pre Vás, a od vtedy máme aj priestory na Plynárenskej 2. Postupne sme pribúdali a rozrastali až sme sa v roku 2017  presťahovali vrámci adresy do nových priestorov.  Z prvých pôvodných 24 m2 máme momentálne cca 350 m2   ktoré zahŕňajú predajňu, viazáreň, sklad a kancelárie.  Prakticky k odberu, máme denne niekoľko tisíc rezaných kvetov. Na sviatky ako je  Valentín, MDŽ.. atď. máme aj vyše 10 tisíc .Denná kapacita výroby (aranžovania) je desiatky kytíc a vencov. Plánované objednávky vieme realizovať v objemoch niekoľko sto kytíc.. Najväčšia realizovaná objednávka bola 1650 kusov jednotlivo zdobených a dekorovaných kvetov.Taktiež máme vlastnú výrobu vencov, a konštrukcií na živé vence. Bežne vyrábame vence do až do 2 metrov.

 Ku každej objednávke, sa staviame individuálne. Doručujeme priamo na miesto určenia podľa dohody so zákazníkom, do vlastných rúk, firiem, hotelov, reštaurácií, nemocníc. Kytice a boxy doručujeme v rámci Bratislavy a okolia našimi osobnými kuriérmi aj do dvoch hodín od objednania. Otvorené máme prakticky 365 dní v roku, aj počas sviatkov . Nájdete nás na Plynárenskej 2 v Bratislave, objednať si môžete prostredníctvom nášho e-shopu- www.kvetyprevas.sk, taktiež pomocou on-line chatu, alebo telefonicky.

Comments are closed.