Kvety Pre Vás teraz…

A ako vlastne Kvety Pre Vás funguje, čo je jeho hnacím motorom?                     

A ako vlastne Kvety Pre Vás funguje, čo je jeho hnacím motorom?                     

Poďme teda pekne po poriadku. V prvom blogu ste sa mohli dočítať ako celé kvetinárstvo začínalo a vzniklo.Dnes Vás teda vítam v tajoch osadenstva, v priebehu a fungovaní kvetinovej fabriky. Pokúsim sa opísať mojimi očami každého člena posádky ktorého stretnete na palube keď zavítate k nám na Plynárenskú 2 v Bratislave .

Základným pilierom nášho tímu sú Zsolt a Július bratia Kissovci a Zsoltova manželka Katka.

Zsolt komunikatívny, vtipom prekypujúci jedinec, manažér, nákupca, logistik, organizátor, staviteľ, tvorca reklamy, IT technik, správca e-shopu. Keď si myslíte, že sa to všetko v jednej osobe nedá zvládať verte mi dá, často to prekvapuje aj mňa ale zvláda to. Jednoducho všetko v jednom s veľkým srdcom. Bdie nad chodom celého kvetinového systému no v prvom rade je hlavne manžel a otec.

Július (familiárne pre všetkých Ďuso) povahou tichí na prvý pohlaď, trocha utiahnutý, no skúste ho spoznať bližšie a pochopíte že prvý pohlaď vie byť veľmi omylný. Prehovorí zriedka ale čo veta to hláška, čo hláška to perla na dlhý smiech. V rodinnej úlohe brat, švagor, a krstný otec. V kvetinárstve má na starosti logistiku, organizáciu a trasovanie kuriérov, kontrolu, príjem a výdaj tovaru. Taká pravá ruka nášho, nie len kvetinového sveta .  

Katka neformálna MamaKami všetkých. Na pleciach má okrem osadenstva kancelárie aj delegovanie a hladký chod aranžovne a predajne. Svojou charizmou a večnou vrtuľkou v zadočku lieta z jedného konca kvetinárstva na druhé (čo po pravde nieje krátka vzdialenosť). Všade jej je veľa a plno. Viaže, organizuje, smeje sa. Je neformálnou vedúcou, predajcom, hlavnou aranžérkou, blogerkou a ešte mnoho ďalších funkcií ktoré názov snáď ani nemajú, ale v hlavnej úlohe je manželkou a matkou.  

Hlavný pilier by sme mali za sebou, pokračujme teda osadenstvom kancelárie, neformálne zadnou časťou kvetinárstva. Je to presne tá časť ktorú si na prvý pohlaď nevšimnete pri vstupe do predajne, ale po chvíľke určite započujete 🙂

Erik mladý, temperamentný, občas svojhlavý, inokedy ešte tvrdohlavejší, ďalší deň zas tichý. Proste chalanisko s veľkým úsmevom a ešte väčším srdcom (ako inak by to snami predsa vydržal 😀 ). Na starosti má ekonomiku a styk so zákazníkmi, hlavne tými firemnými a zahraničnými. Na pamäti má všetku komunikáciu a všetko, aj čo nevie a o čom nepočul, je to jednoducho jeho údelom.  

Nikušik také malé slniečko za počítačom. Odpovedá aj na tie najbizarnejšie otázky so smiechom na perách a často kladenou otázkou „Mohol toto napísať ?“ Načo jej odpoveďou vždy zborovo a jedno hlasne zaznie „Mohol!“ a následný veľký výbuch smiechu. Na jednom uchu telefón, vypisuje objednávku, zároveň odpisuje na chate niekedy naraz aj trom zákazníkom, odpovedá na večné otázky v kancelárii a keď to má trocha menej hektické tak medzi dvoma zvoneniami šiestich telefónov spracúva a nahadzuje produkty na e-shop. Zvláda to s nadhľadom veď je to žena ako sa patrí a tie predsa zvládajú veľa vecí naraz. Keď teda máte v kancelárii pocit, že spoza okuliarov na vás svieti slniečko, verte, že sa nemýlite.  

Paťo, náš IT technik. Trocha introvert, trocha svojský, ale na druhej strane, kto iný by zvládal všetky naše výmysli, nápady, plány a sny vkladať do elektronickej formy a dať jej hmatateľnú formu. Všetká práca pri tvorení e-shopu a iných kvetinárskych stránok vychádza z jeho dielne. Má najvčaššie možné práce, ambície a najmenší počítač. Talent sa proste nezaprie. Každá upráva, každý banner, každá reklama prechádza jeho rukami. Bez neho by stránky Kvety Pre Vás nemali formu akú dnes majú .

Ivka, najmladší člen kancelárskeho tímu. Copaté dievčatko za foťákom. Fotí všetky naše kytice a produkty ktoré opúšťajú našu dielňu. Následne keď si nacvaká v čase aj v nečase dostatočné množstvo materiálu, zasadne za svoj pracovný stôl a nevedno ani že je v práci, tichučko kúzli jednu lepšiu fotku za druhou. Od kedy nás obohatila svojou prítomnosťou naše fotky a pohľady na našu tvorbu nabrali iný smer. Tak isto má na starosti aj krátke videá zostavené z fotiek a rôznych záberov z našich priestorov. Jej úloha je ale veľmi nejednoduchá, pretože koľko hláv v kvetinárstve, toľko názorov a pohľadou na veci, vyhovieť každému sa proste nedá ale snaží sa o to.

Viky je článkom medzi kanceláriou a kuriérmi. Také smejúce sa klbko šťastia aj keď často náladové. Neviem či sa podeliť skôr o jej povahové vlastnosti alebo pracovnú pozíciu. Ale s tou prácou to bude asi na kratšie 🙂 Je to takzvané dievčatko pre všetko keď treba nahradí Niku, keď treba zdvíha telefón a hlavne roznáša ako taká krvinka kytice osobám im určeným a rozdáva tak šťastie a úsmev. Jej smiech je ako veľká valiaca sa snehová guľa. Prevalcuje Vás ako lavína. A keď vysvetľuje veci vztýčeným ukazováčikom a opakuje formulku aj tri či štyri krát za sebou s tým pre ňu velice dôležitým výrazom na tvári neviete sa na rýchlo rozhodnúť či ju viac milujete alebo ju máte za šaša, asi tak jedno s druhým. Miluje všetko a všetkých a to je správne, tak by to mali byť. Len keby chcela ešte trocha dospieť, ale stačilo by už len naozaj trošičku.  

A poďme teda priamo na naše už vyššie spomenuté opisom krvinky, naši kuriéri, bez ktorých by sme to mohli priamo zabaliť  

Janko hlavný kuriér pán rypnem si do teba hlavne keď to nečakáš. Jeho šarmu neodolá mnoho žien, ako by aj mohli veď im nosí kvety. Pozná snáď každé zákutie Bratislavy. Každú uličku a hlavne každé možné miesto na parkovanie. Jeho mnohé historky o slečnách a ich reakciách na krásne kytice, veľké aj tie menšie sú až nezverejniteľné ( aj keď možno raz 🙂 ). S Ďusom spoločne nastavuje logistiku a trasovanie kuriérov. Nastarosti má ale aj  a predajňu počas silnejších sviatkov tipu Valentín a pod.  

Róbert, Robko, Robino. Udatný princ a myslím, že ešte mnoho synonymov má jeho meno, je síce vekovo medzi nami najstarší ale teší sa aj najväčšej obľube medzi našimi dámami. Za čo vďačí svojmu gentlemanskému správaniu a večnému úsmevu na perách. Keď vás v telefóne tento pán osloví svojím očarujucím hlasom „Dobrý deň tu darčekový kuriér mám pre Vás zásielku.! V určitosti niet dámy ktorá by mu povedala nie. Kvietky ktoré roznáša rozjasnia deň nie len svojou krásou ale aj jeho charizmou.  

A poďme na poslednú a tú najkrajšiu a najukecanejšiu časť obyvateľov Kvety Pre Vás vítam Vás v Aranžovni a na Predajni.

Olinka je najdlhšie medzi nami v aranžovni, pribudla k nám cez jedného z našich bývalých kuriérov. Toto milé drobné žieňa, po inom aj lektorka spoločenských tancov nás obohacuje svojím úsmevom a prítomnosťou už tretím rokom. Jej silnou stránkou sú veľké monumentálne kytice, kytice do tvarov srdca a do detailov prepracované vence.  

Daria, mladá pani na ktorú Vám padne pohľad hneď ako vojdete. Sídli totiž hneď oproti dverám. Keď sa na Vás obráti, okúzli Vás krásnym širokým úsmevom a milým hlasom, v ktorom síce zacítite jemne ukrajinský prízvuk, nakoľko z tejto malebnej zemi pochádza, ale nikto vám tak krásne nevysvetlí, ktoré kvety sú pre vás najvhodnejšie ako ona. Jej veľkou silnou stránkou sú miešané guľaté kytice a kytice z tulipánov. Miešanú kyticu Vám naviaže mihnutím oka v každej možnej technike.

Zuzka, malé šidielko, ktorej je všade plno teda hlavne v aranžovni. Mamka malého Filipa, chlapca s úžasnými schopnosťami vnímať svet tak dospelo. Zuzka je veľkým milovníkom zvierat a dobrej hudby, keď aranžuje občas to máme aj s diskotékou ktorá nás vytrhne z bežného rozbehu, prinúti nás zastaviť sa a rozhýbať si kosti aj v inom pohybe ako pracovnom. Zuzkynou silnou stránkou sú starostlivosť o rastliny a rôzne výsadby jarné, letné aj vianočné. Keď potrebujete poradiť s rastlinkou v zemi a zároveň s jej starostlivosťou, u nej ste v najlepších rukách.

Detti, oficiálnym menom Bernadetta k nám cestuje až z Galanty. Je u nás krátko ale o to intenzívnejšie. Medzi aranžérkami je vekovo najstaršia s mnohopočetnými skúsenosťami. Jej zameraním sú hlavne kytice na výšku, na každej spoznáte jej rukopis lebo sú krásne iné.  

A síce poslednou v rade ale neposlednou je naša Alenka. Usmievavé žieňa s jamkami v líci, je síce v štádiu štúdia a učenia sa rôznym technikám viazania, keďže nieje kvetinárka, ale zvláda to s eleganciou a gracióznosťou. Má aj mnoho iných predností, nie celkom kvetinárskych ale o to vzácnejších pre nás nezdatných. Alenka je známa svojou animovanou tvorbou. Okrem viazania kytíc nám pomáha aj s rôznymi grafickými úpravami a tvorbou animovanej reklamy. No ja verím, že čoskoro si aj ako aranžérka nájde ten svoj správny a hlavný smer .

Tým sme uzavreli našu aranžovňu, nemôžme však vynechať a nespomenúť ešte dvoch milých ľudí ktorý sú tiež naši  

Milan, náš skladník, stolár, vše majster a cyklista . Síce má obdobia keď viac do práce nechodí ako chodí ale jeho búrlivé obdobia striedajú tie menej búrlivé, občas aj priam prekvapujúce keď dokáže plynule 5 dní za sebou do roboty dojsť. Vyrába nám všetky základy na smútočné vence ikebany a rôzne podstavce pod ne. Jeho spev sa dokáže ozývať celou halou a hlboko osadený bas dokáže príjemne dunieť v ušiach aj keď sme už jeho priestory opustili.

Dominika naša víkendová posila je paradoxne najstaršia a zároveň najmladšia dievčina v kvetinárstve. Pracuje v Kvety Pre Vás už pomaly 5ty rok a evidentne jej to prospieva, keďže sa nás drží zubami nechtami a my jej tiež. Malé útle žieňa s iskrivými očkami si poradí s každou situáciou a ustojí miesto snáď na všetkých frontoch okrem doručovania, ale aj to len preto že nemá vodičák, inak by robila aj rozvoz.  

A aby sme nezabudli na novú narastajúcu generáciu naše deti MajkoPaťko a Monika (Momo) sú veľkou oporou a pomaly sa formujú na prácu či už čo sa týka komunikáciu so zákazníkom alebo základné práce v aranžovni. Je to úžasný pocit keď viete že Vás raz bude mať k to v práci nahradiť a prebrať remeslo.

Tak to by sme mali, títo ľudia sú tu pre vás sedem dní v týždni (samozrejme na striedačku nie všetci naraz) aby pre Vás tvorili a boli Vám k dispozícii keď potrebujete potešiť, rozveseliť, vzdať úctu prípadne vyžehliť niečo čo sa stať nemalo. A presne s týmto veselím osadenstvom bude prepletaných ešte mnoho príhod ktoré sa v tomto kvetinovom svete odohrávajú.

Čítame sa aj nabudúce

Prejem krásny deň