Najkrajším stvorením je žena a ruža

Povedal raz básnik a vtedy ešte ani nevedel, akú životnú a zaužívanú múdrosť zapísal do histórie.
Ruža je po stáročia považovaná za kráľovnú kvetov a nesie mnoho prirovnaní pri svojom mene ako napríklad nádherná, vznešená, elegantná a mnohé ďalšie.
Veľa známych osobností patria do radov milovníkov ruží a dokonca sú po nich pomenované vyšľachtené odrody ako napríkad ruža Funes. Kde ani asi podrobne rozpisovať netreba po ktorom známom komikovi ruža nesie názov.

Ruža je z rodu dvojklíčnolistých rastlín a zaraďuje sa do čelade ružovitých. K dnešnej dobe je známych asi 200 druhov ruží, z ktorých väčšina je pôvodom zo severnej pologule, najmä mierneho podnebie. niektoré druhy maju svoje záznami dokonca ažs v Mexiku, na Filipínach a v Etiópii. Výhonky (alebo aj takzvané tŕne) botanických druhov môžu byť hrotovité, jemne chlpkovité alebo zriedkavo aj uplne bez tŕňov. Rastlina je najčastejšie krvinatá alebo lianovitá (popínavá). Ich výška je 2 – 5 m, a popínavé druhy môžu dorastať aj na 20 m.

Väčšina ruží je listnatá, ale niektoré druhy (najmä v juhovýchodnej Ázii) sú stálezelené alebo zimné.

Ruže majú mnoho farieb, ale medzi najpredávanejšie jednoznačne patrí ruža červená a následne po nej biela, ružová, žltá a oranžová.

Dnes už, ale sú ľahko dostupné farby ako fialová alebo rôzne odtiene ciklámenových, ba až čierne. A výnimkou na trhu už niesu ani farbené modré, ktoré nájdete u nás bežne v predajni.

A aké ešte ruže u nás nájdete si viete pozrieť vo videu

https://www.youtube.com/watch?v=HuNhnzXPwFs

A keďže je ruža jedna z najvyhľadávanejších rezaných kvetov, je dobré sa niečo dozvedieť aj o tom, ako sa o kyticu ruží po obdržaní starať. A o tom sa dočítate v našom článku

https://www.kvetinovyblog.sk/prakticke-rady-aby-kytica-tesila-co-najdlhsie/

A pokiaľ by ste si krásnu kyticu ruží chceli objednať nájdete ich priamo tu :
https://www.kvetyprevas.sk/kytice-ruzi