Praktické rady aby kytica tešila čo najdlhšie

Dostala si kyticu milá obdarovaná? (no kľudne môžeš byť aj obdarovaný, dnes sa už posielajú na prekvapko kvety aj chlapom, viem o tom svoje 🙂 )

A vieš čo s ňou aby ti vydržala čo najdlhšie a tešila? Nie? Nevadí, poradím…

Praktické rady aby kytica tešila čo najdlhšie  

Kytica skončila svoju dlhú púť od našej chladničky cez kuriéra až k tebe. Máš z nej veľkú radosť a rozmýšľaš kam s ňou, aby si ju mala na očiach a pripomenula ti tú veľkú láskou, s ktorou ti ju niekto daroval.

V prvom rade by si ale mala vybrať vhodnú vázu alebo nádobu do ktorej sa kytica umiestni. Nesmie obsahovať zbytky saponátov alebo iných chemikálií, len čistú číru a ideálne chladnú vodu.

Následne je vhodné kyticu zastrihnúť alebo zarezať podla možnosti, aby sa vytvorila čerstvá rana (keďže sa počas prepravy stopky kytice aj stonky zaceľujú a vysušujú). Doprajete tak kvetom možnosť doplniť si vlahu.  

Pri výbere v hodného miesta dbajte na to, aby kvety neboli vystavené priamemu slnečnému žiareniu a už vôbec nie blízko okna. Cez sklo ich ľahko slniečko spáli!  Nemali by byť na moc suchom mieste a v zime by nemali byť na veľmi chladnom mieste. Ideálne je v izbe s poobedným slnkom.

Ku kytici pravidelne obdržíte od nás aj sáčok na výživu kvietkov. Čo presne s ním máte robiť, nájdete tu:        

https://www.kvetyprevas.sk/blog/ako-pouzivat-crystal-clear

A čo s kyticou ďalej? Ideálne je každý druhý deň (pokiaľ nie je príliš teplo, v tom prípade každý deň) vymyť vázu, vymeniť vodu za čerstvú a chladnejšiu, a znova zarezať konce kvetov, čím obnovíme prísun čerstvej vlahy.

Kytica sa nám odvďačí dlhým trvaním a úplným rozkvitnutím všetkých pukových kvetov.

Nabudúce si povieme čo s Boxom, keď ho dostaneme do daru.

Krásne slnečné obdobie,

Katka