Praktické rady aby kytica tešila čo najdlhšie

Praktické rady aby kytica tešila čo najdlhšie

Dostala si kyticu milá obdarovaná? (no kľudne môžeš byť aj obdarovaný, dnes sa už posielajú na prekvapko kvety aj chlapom, viem o tom svoje 🙂 )

A vieš čo s ňou aby ti vydržala čo najdlhšie a tešila? Nie? Nevadí, poradím…

Praktické rady aby kytica tešila čo najdlhšie  

Kytica skončila svoju dlhú púť od našej chladničky cez kuriéra až k tebe. Máš z nej veľkú radosť a rozmýšľaš kam s ňou, aby si ju mala na očiach a pripomenula ti tú veľkú láskou, s ktorou ti ju niekto daroval.

V prvom rade by si ale mala vybrať vhodnú vázu alebo nádobu do ktorej sa kytica umiestni. Nesmie obsahovať zbytky saponátov alebo iných chemikálií, len čistú číru a ideálne chladnú vodu.

Následne je vhodné kyticu zastrihnúť alebo zarezať podla možnosti, aby sa vytvorila čerstvá rana (keďže sa počas prepravy stopky kytice aj stonky zaceľujú a vysušujú). Doprajete tak kvetom možnosť doplniť si vlahu.  

Pri výbere v hodného miesta dbajte na to, aby kvety neboli vystavené priamemu slnečnému žiareniu a už vôbec nie blízko okna. Cez sklo ich ľahko slniečko spáli!  Nemali by byť na moc suchom mieste a v zime by nemali byť na veľmi chladnom mieste. Ideálne je v izbe s poobedným slnkom.

Ku kytici pravidelne obdržíte od nás aj sáčok na výživu kvietkov. Čo presne s ním máte robiť, nájdete tu:        

https://www.kvetyprevas.sk/blog/ako-pouzivat-crystal-clear

A čo s kyticou ďalej? Ideálne je každý druhý deň (pokiaľ nie je príliš teplo, v tom prípade každý deň) vymyť vázu, vymeniť vodu za čerstvú a chladnejšiu, a znova zarezať konce kvetov, čím obnovíme prísun čerstvej vlahy.

Kytica sa nám odvďačí dlhým trvaním a úplným rozkvitnutím všetkých pukových kvetov.

Nabudúce si povieme čo s Boxom, keď ho dostaneme do daru.

Krásne slnečné obdobie,

Katka

Comments are closed.